Strona glówna  •  Excalibur  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Rejestracja  •   Profil  •  50 ostatnich postów  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj 

PEJA/SLUMS ATTACK + TCZEWSKI SUPPORT -24 CZERWCA- AMFITEATR 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Co się dzieje w mieście
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor
Wiadomość
PAZUR

PostWysłany: 14-06-2007 13:06   Odpowiedz z cytatem

Witam. Już wcześniej pojawił się wątek o koncertach w amfiteatrze. Pierwszym z nich będzie koncert Rycha. Razem z ekipą będzie ICE MAN i GANDZIOR aka GANDI GANDA. Jak powiedział organizator Peja przyjeżdza z własnym supportem czyli pewnie przed Slums Attack zaprezentuje swój nowy materiał Gandzior.
Jednak przed poznaniakami zagrają jeszcze B.P.M/W.O.P, NOYBIS, GAJUS ze swoimi solowymi kawałkami i ja jako RAS ZIUT. Było trochę problemu z załatwianiem naszego supportu jednak wszystko zakończy się raczej pozytywnie. Lekki burdel organizacyjny jest z tym koncertem, niezależny od nas. Start imprezy planowany jest na godzinę 17.00 , wstęp bezpłatny.
Jak będzie więcej konkretów to zapodamy je na forum.
Niezależnie od tego czy czasem się coś nie popierdoli to i tak warto zobaczyć Rycha na własnych śmieciach Cool Wreszcie zagra dobra rapowa
ekipa w naszym mieście i do tego wjazd za daarmo. BIG UP !!
Pozdro !!
PAZUR

PostWysłany: 22-06-2007 14:28   Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniony przez PAZUR dnia 18-07-2007 19:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PiTeK

PostWysłany: 25-06-2007 09:34   Odpowiedz z cytatem

fajnie bylo ! a Rychu niezle rozbujal publicznosc !
PAZUR

PostWysłany: 25-06-2007 13:42   Odpowiedz z cytatem

Pierwsza galeria z koncertu:

http://www.tcz.pl/index.php?akcja=zdjecia_foto_tczew&hash=9730fcdc02c855f&id=1#f
PAZUR

PostWysłany: 26-06-2007 13:03   Odpowiedz z cytatem

JEŚLI KTOŚ POSIADA JAKIEŚ FOTKI LUB FILMIKI Z KONCERTU TO PROSZĘ O KONTAKT na maila rasziut@tlen.pl
BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA UDOSTĘPNIENIE.
Pozdrawiam

PAZUR

PostWysłany: 27-06-2007 21:07   Odpowiedz z cytatem

Na stronkę wrzuciłem galerię z koncertu "Świeta Młodzieży": http://www.pazurtupaka.pl/galeria.html Są tam zdjęcia z www.tcz.pl i kilkanaście zdjęć niezbyt dobrej jakości. Mam nadzieję dorzucić fotki od ludzi, na które czekam. Także jeśli ktoś posiada jakieś foty albo video niech podbije co wrzucę na stronkę. Pozdro!
PAZUR

PostWysłany: 29-06-2007 14:07   Odpowiedz z cytatem

Ci co są z Tczewa to wiedzą jakie są rewelacje związane z tym koncertem. Zamieszczę jednak informacje z tczewskie portalu informacyjnego www.tcz.pl dla ludzi z innych rgionów Polski oraz Świata Wink

Poniedziałek, 25 czerwca 2007

Święto młodzieży z kibolami w tle

Wczorajszy koncert Peji nie był, niestety, dla niektórych główną atrakcją obchodów Święta Młodzieży. Na inauguracyjną imprezę "Lata w amfiteatrze" ściągnęły tłumy pseudokibiców. Na szczęście nie doszło do poważniejszych chuligańskich wybryków, jednak "rozbawiona młodzież" wracała do domów pod policyjną eskortą. Zaczęło się spokojnie - młodzież, która pojawiła się w amfiteatrze bawiła się przy kawałkach tczewskiej sceny hip-hop: Noybisa, B.P.M/W.O.P, Ras Ziuta i Gajusa EL Mariano. Niespokojnie zrobiło się, gdy na scenę wkroczyli artyści zaprzyjaźnieni z Peją. Amfiteatr zapełniał się coraz bardziej - sporą grupę wśród publiczności stanowili pseudokibice Lechii Gdańsk oraz liczniejsza grupa "fanów" Arki Gdynia. Od słowa do słowa na trybunach wywiązała się bójka. Na szczęście pseudokibice opamiętali się i posłuchali apeli płynących ze sceny. Niektórzy jednak najedli się strachu:

- Siedziałem mniej więcej w środku amfiteatru, kiedy zobaczyłem, że zaczynają się "dymy" - w jednym sektorze siedzieli Lechiści, w drugim kibice Arki. W pewnym momencie zaczęli na siebie nacierać. Niewiele się zastanawiając, uciekłem stamtąd. Nie wiadomo, czy kibole z Arki, czy Lechii nie walnęliby mnie - ot tak, bez powodu. Z nimi nigdy nic nie wiadomo. - powiedział nam Grzegorz, uczestnik koncertu.

Większość przybyłej na koncert publiczności zaskoczona wybrykami nastoletnich "fanów" drużyn piłkarskich narzekała na ochronę imprezy. Publika ze zdziwieniem przecierała oczy, kiedy widziała albo starszych panów, albo nastolatków w kamizelkach ochrony. Niektórzy dziwili się, że na koncercie, na którym bawi się spora część młodzieży z grupy "podwyższonego ryzyka", jeśli chodzi o zachowanie na imprezach masowych, zabrakło policji.

- Zabezpieczenie imprezy należy do organizatora. Policja przyjeżdża na miejsce, dopiero gdy dostajemy sygnał o jakiś niepokojących wybrykach. Wczoraj musieliśmy interweniować. Ściągnięto więcej niż zazwyczaj sił do zabezpieczania powrotu publiczności do domu. Udało się nam zapobiec konfrontacji pseudokibiców. - poinformował nas asp. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Peja przyciągnął do amfiteatru sporą rzeszę swoich fanów
Do powściągnięcia emocji i spokojnego zachowania namawiał młodzież nawet sam Peja, gwiazda wieczora:

- Nie lubię takich bijatyk. Wolę się już napić wódki, czy chwycić panienkę za... - mówił raper w właściwym dla siebie tonie.

Niestety, fani poznańskiego artysty nie bardzo wzięli sobie do serca jego apel. Obyło się bez większej bijatyki chyba tylko dlatego, że powrót "kibiców" trójmiejskich drużyn do domu eskortowała policja. Dziarscy młodzieńcy wracali, śpiewając klubowe przyśpiewki, odprowadzani przez radiowozy na sygnale. Teraz organizatorom imprez pozostaje pytanie - zapraszać do Tczewa gości, czy lepiej zorganizować ustawkę dla tczewskich pseudokibiców. Dla tych ostatnich obecność muzycznej atrakcji wieczora nie jest w ogóle potrzebna do "dobrej zabawy".

Jeżeli chcecie przeczytać opinię oraz oryginał artykułu zapraszam tu: http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=b4afafc08eb9c3f&tyt=
PAZUR

PostWysłany: 29-06-2007 14:10   Odpowiedz z cytatem

Wywiad z Peją po koncercie:

Poniedziałek, 25 czerwca 2007

Peja - nie jestem złym kolesiem

Między innymi o autentyczności, budzeniu kontrowersji i Arce Gdynia rozmawiamy z Ryszardem Andrzejewskim - znanym szerokiej publiczności jako Peja, który w ubiegłą niedzielę wystąpił w tczewskim amfiteatrze, - Chcąc, nie chcąc, muszę zacząć od tego pytania. Często na Twoich koncertach dochodzi do takich chuligańskich wybryków, jak dzisiejsze spotkanie pseudokibiców?

- Wczoraj w Szczecinie też spotkali się na plenerze - skończył się koncert, zaczęły się bijatyki. Myślę, że to zmora imprez masowych.

- Ale to raczej smutny obrazek. Chyba tego nie popieracie?

- Jasne, że nie. Nie jesteśmy od tego, żeby podsycać do jakiejś nienawiści. Przyjechaliśmy po to, by dać dobry koncert. Nawet jeśli przeklinamy, to w naszej twórczości o coś nam chodzi. Staramy się prezentować pozytywne postawy, pomimo, że ludzie odbierają nas jako złych kolesi.

- A tacy nie jesteście? To tylko taka poza?

- To nie jest tylko taka otoczka. Każdy jest, jaki jest. Jesteśmy tak samo źli, jak i dobrzy. Mamy swoje rodziny. Chłopaki są w związkach małżeńskich, także wiemy, co to jest odpowiedzialność, szanujemy pewne wartości.

- Jesteś fanem Arki Gdynia?

- Nie, nie jestem fanem piłkarskim. Ludzie z tych stron kojarzą mnie w ten sposób i z tego powodu może mi być tylko miło. Kiedyś czynnie kibicowałem w Poznaniu, a pewne drużyny się lubią. Kibice to zapamiętali. To dla mnie miłe przejawy sympatii.

- Kiedy na naszej stronie pojawiła się informacja o Waszym koncercie, natychmiast zaczęły napływać komentarze - zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Budzicie kontrowersje. Tego chcieliście, kiedy zaczynaliście karierę?

- Nie wiem. Mieliśmy tylko grać muzykę, na której się wychowaliśmy. Chcieliśmy zrobić to w polskich warunkach i chyba się nam udało. Jesteśmy pionierami - często przylepia się nam taką metkę. Jesteśmy też przez to szmatami i innymi takimi, według opinii innych. Na ogół nie mamy prawa do jakiejś weryfikacji, ale dbamy o swój wizerunek. Nasza muzyka broni się dzięki temu, że jesteśmy autentyczni. Nikt nikogo nie udaje i nie gra wariata. Nasza muzyka odnosi się bezpośrednio do tego, co w życiu przeżyliśmy.

- Nie zależy Wam więc na tym, na czym wielu artystom z polskiej sceny - "nie ważne jak mówią, byle nie przekręcili nazwiska".

- Oj i tak przekręcają - ksywę Decksa, mnie odmieniają przez "i" a nie "ji". Kiedyś pisali nawet "Slums" przez "a". Wk**wia to. Nie dążymy do tego, by mówili o nas za wszelką cenę. Chcę po prostu, by sukces artystyczny pokrywał się z sukcesem komercyjnym. Ciężko jest zachować niezależność i autentyczność w muzyce, nie poddając się trendom i modom. Mamy już to wszytko za sobą, skóry do tej pory nie sprzedaliśmy. Jesteśmy postrzegani jako osoby kontrowersyjne, niebezpieczne, niepoczytalne. Ludzie w telewizjach muzycznych boją się puszczać nasze kawałki, rozgłośnie radiowe kładą na nas lachę, a niektórzy dziennikarze muzyczni boją się z nami robić wywiady. Chodzi pewnie o to, że promujemy wizerunek twardego życia, które jest bardzo modne w naszym kraju.

- A to prawda, że nie masz stałego adresu, nie płacisz ubezpieczenia i mówiąc Twoim językiem - kładziesz lachę na ten kraj?

- Wszytko to było. Teraz mam stały meldunek, płacę podatki. Coś zmieniło się na przestrzeni czasu. Kiedy zaczynałem, byłem krok od wyrzucenia z mieszkania. Nie miałem się z czego utrzymać i byłem sam jak palec. Wtedy założyłem zespół. To nie jest jakaś pseudobiografia. To mój autentyczny start - z samego dna.

- A co powiedziałbyś młodym ludziom, którzy dopiero zaczynają poruszać się w świecie hip-hopu?

- By spełniali swoje marzenia i po prostu byli sobą.

- Dziękuję za rozmowę.

(jol)

Jeżeli chcecie przeczytać opinię oraz oryginał artykułu zapraszam tu: http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=93f69f2287cf263&tyt=

Ostatnio zmieniony przez PAZUR dnia 29-06-2007 16:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PAZUR

PostWysłany: 29-06-2007 14:14   Odpowiedz z cytatem

Rewelacje rewelacjami ale to przebiło wszystko !!!

Za serwisem www.tcz.pl

Piątek, 29 czerwca 2007

Ktoś odpowie za zaproszenie Peji?

"Kto zaprosił tego Peję" - takie pytanie padło podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Niektórzy radni są wzburzeni, że do miasta przyjechał artysta, którego twórczość nie powinna zagościć na tczewskiej scenie, między innymi ze względu na wulgarne teksty piosenek. "Dlaczego nikt nie sprawdził jego twórczości" - padały pytania z sali - "ktoś musi za to odpowiedzieć". Niedzielny koncert Peji w tczewskim amfiteatrze przyciągnął tłumy młodych tczewian. Niestety, nie obyło się bez chuligańskich wybryków młodocianych kibiców. Całe zdarzenie zainspirowało tczewskich radnych do prześledzenia twórczości hip-hopowego artysty. Wczoraj jeden z radnych rozdawał w kuluarach skserowane słowa utworu "Anty-Liroy" Nagłego Ataku Spawacza - radni czytali i przecierali oczy ze zdziwienia - Przecież tam jest mnóstwo przekleństw. - komentowali. Zdaniem niektórych radnych "agresywna" twórczość poznańskiego rapera ściągnęła na koncert agresywną publikę, która po koncercie musiała wracać do domu pod obstawą policji:

- Dlaczego nikt nie przejrzał twórczości tego pana? Przecież tam jest mnóstwo wulgaryzmów! W jednej z piosenek na 300 użytych słów naliczyłem 160 wulgaryzmów! Ten pan między innymi nawołuje do tego, by spalić miasto. To demoralizuje młodzież! Przecież to miało być Święto Młodzieży - podkreślał radny Mirosław Kaffka (PiS), który w swojej interpelacji postulował o wzmożenie kontroli policji i straży miejskiej na terenie punktów sprzedających alkohol w okresie letnim.

Z sali padały jeszcze ostrzejsze słowa krytyki pod adresem niedzielnego koncertu:

- Skandalem jest, że taki zespół został w ogóle zaproszony do Tczewa! Przecież jego twórczość propaguje agresywne zachowania. Chciałbym poznać koszty, jakie miasto poniosło w związku z niedzielnym zakłócaniem porządku. Ktoś musi za to ponieść konsekwencje - mówił wzburzony Kazimierz Smoliński (PiS).

Jednak teraz okazuje się, że nikt nie kwapi się do przyznania się do zaproszenia hip-hopowego artysty:

- Było głosowanie na stronie tczew.pl i rzeczywiście Peja zdobył najwięcej głosów. Jednak wielu spośród członków rady było za tym, żeby do Tczewa przyjechał Mezo. Zadawaliśmy sobie sprawę, że na koncercie Peji może być niebezpiecznie. - podkreślała wczoraj przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta, która oprócz Urzędu Miejskiego i Tczewskiego Centrum Kultury odpowiadała za przygotowanie "Święta Młodzieży".

Z całego zamieszania można się jednak cieszyć - z powodu ostaniach chuligańskich wybryków zostanie wzmocniona ochrona amfiteatru. Firmie ochroniarskiej udzielił już reprymendy zastępca prezydenta, Zenon Drewa:

- Przeprowadziliśmy już rozmowę z firmą ochroniarską. Przyznali się do popełnienia błędu - nie spodziewali się aż takich tłumów i w niewłaściwy sposób zabezpieczyli imprezę. Na kolejnych koncertach w amfiteatrze ochrona zostanie wzmocniona i z pewnością będzie bezpieczniej. - podkreśla wiceprezydent. Na naszą prośbę o skomentowanie niedzielnych wydarzeń, Zenon Drewa ucina temat: - Zaprosiliśmy Peję, bo tego życzyła sobie młodzież. Starcie kibiców raczej nie miało wiele wspólnego z koncertem.

(jol)

Mało z krzesła nie spadłem jak przeczytałem ten artykuł Rolling Eyes

Jeżeli chcecie przeczytać opinię oraz oryginał artykułu zapraszam tu: http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=5a98f20e685704b&tyt=
MamarmurOwa

PostWysłany: 30-06-2007 21:56   Odpowiedz z cytatem

Ty mało co niespadłeś, a ja bym sie udusiła.. i co.. przez głupi artykuł by było jednej fanki mniej .. Very Happy
PAZUR

PostWysłany: 01-07-2007 19:55   Odpowiedz z cytatem

W Gazecie Tczewskiej jakie bzdury wypisali. Według artukułu Peja zagrał "997" po czym namawiał, żeby obrucić w miasto w ruinę. Wysłałem im maila w związku z tym artykułem, że piszą nieprawdę. Wszystko wszystkim, niech sobie dziennikarze oceniają, komentują cokolwiek ale niech piszą prawdę i nie przekręcają faktów. W świetle ostatnich wydarzeń ukazała się smutna prawda - jacy amatorzy wydaja decyjze w sprawie miasta (co się łaczy z wydatkami publicznych pieniędzy) i jacy amatorzy opisują tczewską rzeczywistośc w mediach.
Noybis

PostWysłany: 05-07-2007 17:54   Odpowiedz z cytatem

Ziutero nie warto języka sobie strzępić - parodia...
PAZUR

PostWysłany: 18-07-2007 12:55   Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie czytaliście artykułów z tczewskiej na temat "Święta Młodzieży" to zapraszam do nowego działu na mojej stronie http://www.pazurtupaka.pl/prasa.html . Są tam wrzucone w formie skanów te artykuły. Pozdrówki !
STR

PostWysłany: 01-08-2007 06:24   Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty mało co niespadłeś, a ja bym sie udusiła.. i co.. przez głupi artykuł by było jednej fanki mniej ..

Chciałbym tylko powiedzieć, że to co pojawiło się na łamach portalu TCZ.PL nie było pomysłem serwisu tylko jednego z naszych Tczewskich samorządowców Laughing

Portal nam tylko i wyłącznie udostępnił taką informację, tak byśmy naprawdę nie wiedzieli, że nasi politycy takie głupoty wymyślają Sad
a jest to naprawdę chore! aż się wierzyć nie chce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Co się dzieje w mieście Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Opcje 
Zezwolenia Opcje
Kto jest na Forum Nie możesz pisać nowych tematów